Kategorie


Proč nakoupit u nás
:Stabilní česká firma
Na trhu od roku 2014


Vlastní sklad zboží
99 % sortimentu sklademRychlé dodání
Do 2 pracovních dnůGarance spokojenosti
14 denní lhůta na vráceníParavany a zástěny Je zde 1 produkt.

Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky
Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky

Paravany a zástěny do bytu, restaurace, ordinace

V této kategorii najdete paravany vhodné jako dekorace do téměř každého interiéru laděného v klasickém stylu. Paravany jsou též vhodné jako zástěny nebo dělící příčky v ordinacích doktorů, v restauracích mezi jednotlivými stoly apod. V dalších kategoriích můžete nalézt i jiné dekorace do bytu nejrůznějších vzorů a provedení.

Historie paravanů a jejich konstrukce

Paravan je druh volně stojícího nábytku, který se skládá z několika spojených rámců, nebo panelů, které jsou většinou potažené látkou. Ta může být bezbarvá, jednobarevná, nebo potištěná (pomalovaná) nejrůznějšími obrazci. Tyto bytové zástěny vznikly ve staré Číně a postupně se rozšířily do zbytku východní Asie, Evropy a dalších regionů světa. Původně se jednalo především o krásné umění srovnatelné například s obrazy, takže byly pořizovány jako dekorace do bytu. Byla na nich vyobrazována témata mytologie, scény ze života paláce a příroda.

Jakým způsobem zástěny do interiéru využít?

Získání osobního prostoru- mnoho lidí především ve větších městech zná pocit chybějícího soukromí a osobního prostoru. Paravány poskytují možnost alespoň částečného uzavření jednotlivých částí společných prostor a získání soukromí. Jsou také vhodné pro páry žijící v malých bytech, kdy jeden může klidně spát, zatímco si druhý čte, nebo pracuje.

Zútulnění místnosti- bytové zástěny mohou Vašemu pokoji snadno propůjčit osobní a útulný vzhled. Můžete je například použít i jako čelo postele a dát tak Vaší ložnici rustikální vzhled.

Náhrada za tapetu- můžete je využít taktéž jako dekoraci stěn namísto tapet. Mnoho lidí používá různobarevné, nebo nějak dekorované stěny proto, aby v místnosti vynikly. Odpovídající paravan může poskytnout obdobný efekt. Pokud najdete takový, který ladí se zbytkem místnosti, ale přesto vyniká, pak velmi výrazně pomůže v dosáhnutí atraktivity místnosti.

Místo pro převlékání- asi nejklasičtější a nejobyčejnější použití paravanu je krycí zástěna při oblékání a svlékání. Saoučasně může oddělovat prostor, kde máte uložené své oblečení tak, aby bylo neustále při ruce, ale nebylo na očích.


Radíme s výběrem, nákupem a umístěním paravanů:

Paravany a jejich využití v pracovnách a kancelářích

                                                   


Kategorie, které by Vás mohly také zajímat:

Ostatní nábytek a vybavení do interiéru: Nábytek

Další okrasné prvky do interiéru: Bytové dekorace